Nabór artykułów o tematyce archiwalnej do miesięcznika genealogicznego „More Maiorum”

fot. Marek Krzykała

Z okazji 100-lecia wydania dekretu o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaliami oraz 6-lecia działalności jedynego w Polsce miesięcznika genealogicznego „More Maiorum”, które przypadają w lutym 2019 roku, jubileuszowy numer periodyku poświęcony będzie tematom związanym z archiwami, które nierozerwalnie związane są z poszukiwaniami genealogicznymi.

Zapraszamy i zachęcamy więc wszystkich zawodowych archiwistów, osoby związane z archiwami i archiwistów społecznych do nadesłania artykułów w tematyce archiwalnej.

Mogą to być tematy związane z wykorzystaniem źródeł do genealogii, działalnością archiwów kościelnych, archiwami społecznymi jako źródłami do badań historycznych, zasobem poszczególnych archiwów państwowych, współpracy archiwistów i genealogów itp.

Teksty do jubileuszowego numeru miesięcznika przyjmujemy do 31 stycznia 2019 roku pod adresem redakcja@moremaiorum.pl.

Przypominamy także, że w każdym numerze miesięcznika przeznaczamy miejsce na teksty pisane przez archiwistów. W „More Maiorum” swoje artykuły publikowali już pracownicy z wielu archiwów państwowych, kościelnych i społecznych.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod e-mail: redakcja@moremaiorum.pl