100 dni do III Konferencji Genealogicznej w Brzegu! [5 powodów, dla których musisz tam być]

Uczestnicy II Konferencji Genealogicznej w Brzegu/ fot. Paweł Całka

Już za 100 dni, 14 października 2016 roku, rozpocznie się III Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu. Tak jak w poprzednich edycjach, do miasta Piastów Śląskich zjadą genealodzy z całej Polski!

Konferencja została zainicjowana przez Opolskich Genealogów (wówczas działających przy Śląskim Towarzystwie Genealogicznym). Po raz pierwszy genealodzy przyjechali do Brzegu 11 października 2014 roku. Zapewne każdy, kto przyjechał nie mógł tego żałować – Konferencja przerosła oczekiwania wszystkich osób. Dlatego też zeszłoroczna – już 3-dniowa Konferencja, zyskała jeszcze większe grono zwolenników.

W 2016 roku Opolscy Genealodzy, wraz z Muzeum Piastów Śląskich, Archiwum Państwowym w Opolu oraz Wojewódzką Biblioteką publiczną w Opolu, zapraszają wszystkich pasjonatów historii rodzinnej na III Ogólnopolską Konferencję Genealogiczną.

5 powodów, dlaczego musisz być w Brzegu:

  1. Tematy wystąpień dobierane są w taki sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno ta osoba, która jadła już chleb z niejednego „genealogicznego” pieca, jak i totalny nowicjusz, znajdzie coś dla siebie. Na pewno więc nikt nie będzie się nudził i nie można mówić o monotonii programu. To nie jest typowa konferencja, na której wszyscy ziewają 🙂
  2. Miejsce, w którym prelegenci przedstawiają tematy ma wiele atutów – oprócz tego, że jest tak historyczne, że bardziej nie można, to w dodatku na Zamku Piastów znajdziemy wiele obrazów drzew genealogicznych Piastów – czegóż więcej oczekuje rodzinny historyk?
  3. Możesz poznać w realu, osoby z którymi za pewne potrafisz godzinami pisać na forach genealogicznych. Poprosić o porady, wspólnie rozwiązać rodzinne zagadki. Z całą pewnością poznasz także nowe osoby, które niekoniecznie są aktywne w Internecie.
  4. A może dzięki mapie uczestników na Konferencji odnajdziesz swoich krewnych? Nawiążesz kontakt z genealogami, którzy szukają swoich korzeni w tych samych miejscowościach?
  5. Oprócz doznań naukowych, których nie brakuje podczas wystąpień prelegentów na Zamku Piastów Śląskich, na pewno nie zapomnisz wieczornych integracji uczestników. Dla wytrwałych może ona potrwać nawet do wczesnych godzin rannych. Więcej nie zdradzamy! W Brzegu trzeba po prostu być!

Zapisy na Konferencję, program, a także wszelkie inne niezbędne informacja dostępne są na stronie Opolskich Genealogów.

Alan Jakman

Pomysłodawca powstania periodyku More Maiorum. Od ponad 9 lat interesuje się genealogią. W tym czasie ustalił, że jego przodkowie byli niemieckimi kolonistami sprowadzonymi najprawdopodobniej do wyrębu lasów w połowie XVII w. w okolice Gór Orlickich. Publikuje artykuły dotyczące historii rodzinnego miasta w portalu bielsko.biala.pl.