Instytut Pamięci Narodowej udostępnił za darmo swoje książki

fot. screen portalu Pamięć.pl

Na stronie Instytutu Pamięci Narodowej udostępniono bezpłatnie wiele książek w postaci plików PDF.

Książki, które zostały wydane pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej można teraz pobrać za darmo. W portalu pamięć.pl udostępniono ich elektroniczne wersje. Wśród wielu dziesiątek tytułów są także takie, które mogą zainteresować genealogów, jak choćby „Niemiecki obóz w Płaszowie 1942-1945. Przewodnik historyczny, wydanie II poprawione”, „Zdzisław Broński „Uskok”, Pamiętnik (wrzesień 1939 – maj 1949)”, „Rozwiązanie kwestii żydowskiej w dystrykcie Galicja”, „Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje”, „Rejestr faktów represji na obywatelach polskich za pomoc ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej” i wiele, wiele innych.

Książki dostępne są w formacie PDF – plik nie jest duży, więc nie powinno być żadnych problemów z jego pobraniem. Niektóre książki udostępnione są również w wersji audiobooka. Większość publikacji napisanych jest w języku polskim – dostępne są jednak także wersje anglojęzyczne.

Wszystkie publikacje można pobrać tutaj.

Alan Jakman

Pomysłodawca powstania periodyku More Maiorum. Od ponad 9 lat interesuje się genealogią. W tym czasie ustalił, że jego przodkowie byli niemieckimi kolonistami sprowadzonymi najprawdopodobniej do wyrębu lasów w połowie XVII w. w okolice Gór Orlickich. Publikuje artykuły dotyczące historii rodzinnego miasta w portalu bielsko.biala.pl.