Genealogiczna Noc Muzeów z Centrum Historii Rodziny!

fot. CHR

Noc Muzeów to dla wielu osób niezwykłe spotkania z historią, czas kiedy drzwi wielu budynków, na co dzień nie dostępnych dla turystów, są otwarte. A gdyby tak spędzić tę noc z genealogią?

W sobotę 20 maja, Centrum Historii Rodziny w Warszawie, w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów, organizuje spotkanie dla wszystkich pasjonatów genealogii. W jego ramach odbędą się także tematyczne warsztaty.

Nie wiesz jak zamawiać mikrofilmy? Przyjdź do CHR-u! Wolontariusze i członkowie kościoła wytłumaczą procedurę sprowadzania mikrofisz, a także pokażą, jak prowadzić poszukiwania genealogiczne w oparciu o zmikrofilmowane i zdigitalizowane źródła metrykalne. Organizatorzy „nocy z historią rodziny” przewidzieli także krótki kurs z programu genealogicznego „Family Tree”.

Warsztaty odbędą się w sobotę 20 maja 2017 roku od godz. 17.00 do godz. 22.00 w Centrum Historii Rodziny, mieszczącego się w kaplicy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy ulicy Wolskiej 142 w Warszawie. Godziny rozpoczęcia 30-minutowych warsztatów: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można odnaleźć na stronie organizatora.

Alan Jakman

Pomysłodawca powstania periodyku More Maiorum. Od ponad 9 lat interesuje się genealogią. W tym czasie ustalił, że jego przodkowie byli niemieckimi kolonistami sprowadzonymi najprawdopodobniej do wyrębu lasów w połowie XVII w. w okolice Gór Orlickich. Publikuje artykuły dotyczące historii rodzinnego miasta w portalu bielsko.biala.pl.